Victorie clară pentru Măgura Cisnădie în etapa a 7-a

0
42

Măgura Cisnădie s-a impus în fața celor de la HC Dunărea Brăila, scor 21-14, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 7-a a Ligii Florilor. În urma acestui rezultat, echipa din Cisnădie acumulează 12 puncte și se află pe poziția a 4-a a clasamentului.

Confruntarea a început cu echipa oaspete în mare formă, având un avantaj de trei goluri, 3-0, după primele șapte minute de joc. Echipa lui Alexandru Weber a reușit să revină în meci, preluând conducerea pe tabela de marcaj, scorul pauzei fiind 9-7.

După revenirea de la cabine, Măgura Cisnădie s-a distanțat pe tabela de marcaj, echipa din Brăila neavând forța necesară pentru a reveni în meci și astfel, gazdele se impun cu scorul de 21-14.

Ada Moldovan a fost cea mai bună marcatoare a Măgurei cu 9 goluri. Mariana Costa a terminat confruntarea cu trei reușite.

Pentru Măgura Cisnădie urmează un nou meci pe teren propriu, în compania celor de la Rapid USL Metrou. Confruntarea este programată sâmbătă, 4 noiembrie, cu începere de la ora 18.00