Victorie clară pentru CSM Mediaș

0
61

CSM Mediaș s-a impus în fața celor de la BC Timba Timișoara 2, scor 106-58, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 3-a a Ligii 1 de Baschet Masculin.

Formația antrenată de Mihai Popa și Dan Popa a început partida în forță, scor 7-0. Medieșenii au continuat evoluția bună și au câștigat primul act al confruntării, scor 24-14. A urmat un sfert secund în care CSM Mediaș și-a majorat avantajul, scorul pauzei mari fiind 49-31.

Ultimele două sferturi s-au desfășurat în aceeași notă, echipa medieșeană impunându-se cu scorul de 106-58, într-o partidă dominată de la început până la final.

Cei doi tehnicieni au rulat întreg lotul avut la dispoziție, fiecare jucător trecundâ-se pe lista marcatorilor. Sergiu Idu a fost cel mai bun marcator al gazdelor cu 18 puncte. Vlad Tincu a reușit 17 puncte.