Victorie în 10 oameni! FC Hermannstadt învinge UTA Arad cu 2-0

0
24

FC Hermannstadt obține o victorie esențială în cursa de promovare în primul eșalon fotbalistic. Formația antrenată de Alexandru Pelici a câștigat cu scorul de 2-0 pe teren propriu în comapnai celor de la UTA Arad. Golurile formației din Sibiu au fost marcate de debutantul Cosmin Neagu (Detalii AICI) și Bogdan Rusu. Partida nu a fost lipsită de incidente iar după ce în minutul 34 Cătălin Pârvulescu este eliminat, în minutul 60 este trimis în tribune antrenorul gazdelor, Alexandru Pelici pentru proteste.

FC Hermannstadt rămâne neînvinsă pe teren propriu și acumulează 12 puncte din 15 posibile iar în etapa viitoare, formația din Sibiu urmează să se deplaseze pe terenul celor de la Pandurii Târgu Jiu în etapa a 6-a a ligii secunde.

Formația de start

Hermannstadt: Căbuz – D. Tătar, D. Crişan, Ct. Pîrvulescu, Pamfile – Dîlbea, Boboc – P. Petrescu, Bg. Rusu, S. Lupu – C. Neagu
Rezerve: Moldovan – Al. Neacşa, Cristiu, I. Popa, Stoica, Cîrstean, Necşulescu
Antrenor: Alexandru Pelici