Simona Halep se impune în fața lui Suarez Navarro

0
34

Simona Halep s-a impus în fața lui Suarez Navarro, scor 2-0 (6-1, 6-1), în optimile de finală ale turneului de la Roland Garros.

Românca a început foarte bine confruntarea, impunându-se în primul set cu scorul de 6-1, după 27 de minute de joc. Setul secund a debutat la fel de bine pentru Simona, reușind break-ul. Suarez Navarro a reușit break-ul, egalând scorul în setul secund, 1-1. Halep a reușit să câștige un nou game pe serviciul adversarei, având 2-1.

Românca și-a câștigat serviciul, urmând ca apoi să reușeașcă un nou break, scorul setului secund fiind 4-1. Simona Halep nu a mai făcut pași greșiți și s-a impus după o oră de joc.

În sferturile de finală, Halep va juca cu învingătoarea dintre Svitolina și Martic.