Simona Halep o învinge pe Cepelova în primul tur de la Roland Garros

0
24
Romania's Simona Halep waits for the ball during their French tennis Open round of sixteen match against USA's Sloane Stephens at the Roland Garros stadium in Paris on June 2, 2014. AFP PHOTO / MIGUEL MEDINA (Photo credit should read MIGUEL MEDINA/AFP/Getty Images)
AFP PHOTO / MIGUEL MEDINA (Photo credit should read MIGUEL MEDINA/AFP/Getty Images)

Simona Halep s-a impus în fața lui Cepelova, scor 2-0, în primul tur de la Roland Garros. În urma acestei victorii, românca a obținut calificarea în turul secund al competiției.

Halep a început mai greu confruntarea, Cepelova reușind un break în primul set, scor 2-2. Românca a revenit și nu și-a mai lăsat adversara să câștige vreun game, câștigând primul set, scor 6-2. Simona a avut o evoluție bună și în sfertul secund pe care și l-a adjudecat cu scorul de 6-3.

După această victorie, Simona Halep se va duela cu Tatjana Maria în turul secund al competiției. Confruntarea este programată joi, 1 iunie.