Programul jocurilor fazei a II-a Liga 1 Masculin

0
826

Federația Română de Baschet a anunțat programul fazei a II-a a Ligii 1 de Baschet Masculin. Așadar, cele 8 echipe se vor înfrunta fiecare cu fiecare, urmând ca primele 4 să se califice la turneul final.

Perioada de transfer pentru Liga 1 masculin este: 25.12.2017 – 15.01.2018

Programul jocurilor, conform 24secunde.ro este următorul:

Etapa 1 – 21.01.2018
C.S.M. Sighetu Marmatiei vs C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S.O. Voluntari vs C.S. Cuza Sport Braila
A.B.C. Athletic Constanta vs C.S.M. Ploiesti
C.S.M. Medias vs C.S.U. Stiinta Bucuresti

Etapa 2 – 28.01.2018
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti vs C.S. Cuza Sport Braila
C.S.M. Sighetu Marmatiei vs A.B.C. Athletic Constanta
C.S.U. Stiinta Bucuresti vs C.S.O. Voluntari
C.S.M. Ploiesti vs C.S.M. Medias

Etapa 3 – 04.02.2018
A.B.C. Athletic Constanta vs C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S. Cuza Sport Braila vs C.S.U. Stiinta Bucuresti
C.S.M. Medias vs C.S.M. Sighetu Marmatiei
C.S.O. Voluntari vs C.S.M. Ploiesti

Etapa 4 – 11.02.2018
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti vs C.S.U. Stiinta Bucuresti
A.B.C. Athletic Constanta vs C.S.M. Medias
C.S.M. Ploiesti vs C.S. Cuza Sport Braila
C.S.M. Sighetu Marmatiei vs C.S.O. Voluntari

Etapa 5 – 18.02.2018
C.S.M. Medias vs C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S.U. Stiinta Bucuresti vs C.S.M. Ploiesti
C.S.O. Voluntari vs A.B.C. Athletic Constanta
C.S. Cuza Sport Braila vs C.S.M. Sighetu Marmatiei

Etapa 6 – 25.02.2018
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti vs C.S.M. Ploiesti
C.S.M. Medias vs C.S.O. Voluntari
C.S.M. Sighetu Marmatiei vs C.S.U. Stiinta Bucuresti
A.B.C. Athletic Constanta vs C.S. Cuza Sport Braila

Etapa 7 – 04.03.2018
C.S.O. Voluntari vs C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S.M. Ploiesti vs C.S.M. Sighetu Marmatiei
C.S. Cuza Sport Braila vs C.S.M. Medias
C.S.U. Stiinta Bucuresti vs A.B.C. Athletic Constanta

Etapa 8 – 18.03.2018
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti vs C.S.M. Sighetu Marmatiei
C.S. Cuza Sport Braila vs C.S.O. Voluntari
C.S.M. Ploiesti vs A.B.C. Athletic Constanta
C.S.U. Stiinta Bucuresti vs C.S.M. Medias

Etapa 9 – 25.03.2018
C.S. Cuza Sport Braila vs C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
A.B.C. Athletic Constanta vs C.S.M. Sighetu Marmatiei
C.S.O. Voluntari vs C.S.U. Stiinta Bucuresti
C.S.M. Medias vs C.S.M. Ploiesti

Etapa 10 – 01.04.2018
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti vs A.B.C. Athletic Constanta
C.S.U. Stiinta Bucuresti vs C.S. Cuza Sport Braila
C.S.M. Sighetu Marmatiei vs C.S.M. Medias
C.S.M. Ploiesti vs C.S.O. Voluntari

Etapa 11 – 06.04.2018 (vineri)
C.S.U. Stiinta Bucuresti vs C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S.M. Medias vs A.B.C. Athletic Constanta
C.S. Cuza Sport Braila vs C.S.M. Ploiesti
C.S.O. Voluntari vs C.S.M. Sighetu Marmatiei

Etapa 12 – 15.04.2018
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti vs C.S.M. Medias
C.S.M. Ploiesti vs C.S.U. Stiinta Bucuresti
A.B.C. Athletic Constanta vs C.S.O. Voluntari
C.S.M. Sighetu Marmatiei vs C.S. Cuza Sport Braila

Etapa 13 – 22.04.2018
C.S.M. Ploiesti vs C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S.O. Voluntari vs C.S.M. Medias
C.S.U. Stiinta Bucuresti vs C.S.M. Sighetu Marmatiei
C.S. Cuza Sport Braila vs A.B.C. Athletic Constanta

Etapa 14 – 29.04.2018
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti vs C.S.O. Voluntari
C.S.M. Sighetu Marmatiei vs C.S.M. Ploiesti
C.S.M. Medias vs C.S. Cuza Sport Braila
A.B.C. Athletic Constanta vs C.S.U. Stiinta Bucuresti

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here