O nouă înfrângere pentru Gaz Metan

0
24

Gaz Metan Mediaș a cedat pe terenul celor de la Universitatea Craiova, scor 0-2, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 8-a a Ligii 1.

Prima ocazie importantă a partidei s-a consemnat în minutul 15, Bancu șutând din unghi, Pleșca reușind să respingă. La patru minute după, Gustavo reia puțin pe lângă poartă din centrarea lui Bancu. Darius Olaru a fost aproape de a deschide scorul, acesta a scăpat spre poarta lui Calancea, însă încurcat de Ferreira, a reluat slab.

Băluță a ratat prima ocazie a reprizei sucunde, șutul acestuia trecând peste poartă. Gazdele au deschis scorul în minutul 55, Gustavo reia în poartă din 6 metri, din centrarea lui Băluță. În minutul 60, Dimitrov pătrunde în careu, șuteazaă, însă Pleșca respinge. Gustavo a rămas singur cu Pleșca, însă portarul medieșenilor a respins din nou. Burlacu a majorat avantajul gazdelor în minutul 86, reluând în poarta goală din pasa lui Dimitrov.

CSU Craiova: Calancea, Spahija, Screciu, Tiago Ferreira – Dimitrov, Gustavo, Mateiu, Zlatinski, Bancu – Mitriță, Băluță
Rezerve: Mitrovici, Barthe, Burlacu, Bărbuț, M. Roman II, Rossi, Briceag
Antrenor: Devis Mangia

Gaz Metan Mediaș: Pleșca – Zderici, Sîrghi, Kubutia, Bușu – Mitici, Danci, Surugiu, Bic, Sg. Popovici – Olaru
Rezerve: Greab, Romeo, Perendija, Manole, Gomes Perreira, Tîrcoveanu, Buziuc
Antrenor: Cristi Pustai