O nouă înfrângere pentru Gaz Metan

0
30

Gaz Metan Mediaș a cedat în fața celor de la Concordia Chiajna, scor 1-2, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 9-a a Ligii 1.

În minutul 6, Darius Olaru îl lansează pe Popovici, care scapă singur cu portarul, însă șutul acestuia a lăsat de dorit. Oaspeții au marcat în minutul 14, golul fiind anulat pe motiv de ofsaid. Bud a fost aproape de a deschide scorul, mingea trimisă de acesta cu capul trecând pe lângă bară. Prima repriză a confruntării a fost lipsită de ocazii importante de gol.

Concordia a deschis scorul în minutul 46, Ronaldo Deaconu marcând dintr-o lovitură liberă. Andrei Marc a deviat din interiorul careului, mingea lovind bara transversală. Oaspeții și-au majorat avantajul în minutul 61, Batin marcând cu un șut de la marginea careului. Bojan Golubovic reduce din diferență în minutul 93, marcând cu capul după un corner.

În urma acestui rezultat, trupa lui Cristian Pustai se află pe penultima poziție a clasamentului cu 4 puncte, în timp ce Concordia se află cu o poziție mai sus.

Echipele de start

Gaz Metan: Pleșca – Voicu, Perendija, M. Constantin, De Vriese – Bic, Paulo Jorge – Surugiu, Olaru, Popovici – Golubovic

Concordia: Bălgrădean – Al. Albu, Marc, Manasse, Petache – Babic, Bawab – Bud, Oct. Deaconu, Cristescu – Batin