Mesaj ironic lăsat de orădeni după succesul din finala mică

0
21

CSM CSU Oradea a câștigat meciul 3 al finalei mici în fața lui CSU Sibiu cu scorul de 72-71. Partida a avut o desfășurare demnă de scenariu de film.

Echipa gazdă a avut un avantaj de 18 de puncte în prima repriză, pe care ulterior l-a irosit. În sfertul trei orădenii au echilibrat partida, însă băieții lui Dan Fleșeriu s-au mai desprins o dată, la 9 puncte în secvența decisivă. Bihorenii au avut forța să revină și să câștige după un coș decisiv marcat cu 0.3 secunde rămase de joc.

După ce au primit medaliile de bronz, orădenii au lăsat un mesaj ironic în vestiarul Sălii Transilvania. Uros Lucic, jucător care a evoluat doar în primul meci al finalei mici, a scris pe oglinda din vestiar: „Remember Willam Franklin”. În gestul său ironic, jucătorul sârb i-a greșit numele colegului său care a trimis medaliile de bronz la Oradea.