Măgura Cisnădie cedează în fața celor de la CSM București

0
39

Măgura Cisnădie a cedat pe teren propriu în confruntarea cu CSM București, scor 18-27. Partida a contat pentru etapa a 3-a a Ligii Naționale de Handbal Feminin.

Oaspetele au deschis confruntarea, reușind să se distanțeze la două goluri. Echipa din Cisnădie a revenit și apoi s-a mers cap la cap până în minutul 20 al primei reprize, atunci când CSM București a reușit să se distanțeze pe tabela de marcaj. La pauză, echipa din București avea un avantaj de cinci goluri, scor 15-10.

În repriza secundă, CSM București a fost echipa cu inițiativa, reușind să se distanțeze pe tabela de marcaj și să se impună cu scorul de 27-18.

În etapa următoare, Măgura Cisnădie se deplasează pe terenul celor de la CSU Danubius Galați, partidă programată sâmbătă, 7 octombrie, cu începere de la ora 16.00. Confruntarea de la Galați va fi transmisă în direct de TVR 2. CSM București joacă pe teren propriu cu Rapid USL Metrou, sâmbătă 20 septembrie, ora 19.30.