Hermannstadt învinge Pandurii și devine lider în Liga a 2-a

0
36

Formația condusă de pe bancă de secundul Eugen Beza bifează a 2-a victorie consecutivă după ce în etapa trecută au învins la Sibiu pe UTA Arad, acum au reușit să treacă cu 3-1 de Pandurii chiar pe terenul gorjenilor. Ionuț Stoica a deschis scorul în minutul 21 cu un șut din careu. 11 minute mai târziu, oaspeții de la Hermannstadt și-au majorat avantajul în urma unui contraatac finalizat de Petrescu. Pandurii au revenit în joc în minutul când Ciprian Rus a transformat un penalty obținut în urma unui henț comis de Tătar. Meciul a fost închis în minutul 80 de Petrescu care înscrie cu un șut pe sub portarul gazdelor.

Pandurii: Rz. Stanca – Homei, D. Lung, Celea, D. Drugă – Şut, Brânzan (Şendroiu 54′), Tudoran (Cip. Rus 54′) – M. Maxin, Dodoi, Bujor (Dănăricu 54′)
Rezerve neutilizate: Ov. Jianu – D. Pîrvulescu, Vodă, Turda

Hermannstadt: H. Moldovan – D. Tătar, I. Stoica, R. Crişan, Pamfile – Dâlbea (cpt.), Boboc – S. Lupu (Al. Neacşa 61′), C. Neagu (Herghelegiu 71′), P. Petrescu (I. Popa 84′) – Bg. Rusu
Rezerve neutilizate: Ciorgovean – Criştiu, Cîrstean, Necşulescu