Gaz Metan se impune categoric în fața celor de la Concordia Chiajna

0
28

Gaz Metan Mediaș s-a impus în fața celor de la Concordia Chiajna, scor 3-0, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 12- a din cadrul play-out-ului Ligii 1.

Medieșenii au deschis scorul în minutul 31 prin Alexandru Curtean, marcând din penalty. Concordia a fost aproape de a egala în minutul 36, însă Ovidiu Herea a ratat lovitura de la 11 metri de care a beneficiat.

Din minutul 69, echipa lui Cristian Pustai s-a aflat în avantaj numeric, după ce Bejan a văzut al doilea cartonaș galben. Răzvan Trif a majorat scorul gazdelor, marcând din pasa lui Darius Olaru. În primul minut al prelungirilor, Vali Crețu a obținut un penalty, Darius Olaru stabilind scorul final, 3-0.

În urma acestui rezultat, Gaz Metan vine la un singur punct în spatele liderului, CSM Iași, echipă cu un meci mai puțin. Echipa lui Dan Alexa se află pe locul 6 cu 23 de puncte.

În etapa următoare, Gaz Metan se deplasează pe terenul celor de la Pandurii Tg. Jiu, în timp ce Concordia primește vizita celor de la FC Botoșani.