Gaz Metan remizează pe terenul lanternei roșii

0
37

Gaz Metan Mediaș a remizat pe terenul celor de la Juventus București, scor 1-1, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 12-a a Ligii 1. În urma acestui rezultat, Gaz Metan se află pe penultima poziție cu 6 puncte, în timp ce Juventus se află pe ultima poziție a clasamentului cu 4 puncte.

În minutul 10, Greab scoate de sub bară mingea trimisă cu capul de Benga. Lokaj a avut și el o reluare foarte bună cu capul, însă portartul celor e la Juventus a respins. Gazdele au deschis scorul în minutul 36, Călințaru marcând printre picioarele portarului după o acțiune personală.

Cristian Pustai a efectuat prima modificare la pauză, Olaru fiind înlocuit de Manole. Buziuc a intrat în locul lui Khubutia. Oaspeții au egalat după revenirea de la cabine, Roberto Romeo marcând cu un șut la colțul scurt. Greab a avut intervenții foarte bine, salvând Gazul din dubla ocazie a adversarilor. În minutul 66, Lokaj a fost înlocuit de Mitic.