Gaz Metan remizează pe terenul celor de la CSM Poli Iași

0
24

Gaz Metan Mediaș a remizat, scor 0-0, pe terenul celor de la CSM Poli Iași, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 2-a a Ligii 1.

Prima ocazie le-a aparținut gazdelor, Chelaru a șutat din afara careului, însă Greab a scos de sub transversală. În minutui 18, Kizito a reluat cu capul, mingea trecând pe lângă bara porții medieșene. Golubovic a reluat pe spate, însă portarul ieșenilor a respins în corner.

În minutul 53, Darius Olaru a fost aproape de a deschide scorul, mingea acestuia fiind respinsă în bară de Kelava. Ovidiu Bic a șutat pe direcția portarului de la aproximativ 14 metri, portarul gazdelor respinzând fără probleme. În minutul 74, Ionuț Voicu a intrat în locul lui Buziuc. Danci a fost aproape de a deschide scorul, scăpând singur cu portarul, însă șutul acestuia a fost respins. Darius Olaru a fost înlocuit de Andrei Tîrcoveanu în minutul 90. Cristea a scăpat singur cu portarul Greab, însă execuția acestuia a lăsat de dorit.

Echipele de start

CSM Poli Iași: Kelava – Sin, Frăsinescu, Cioinac, Bosoi – Chelaru, Pedro – Spătaru, Platini, Kizito – Cristea
Rezerve: Koșelev, Bădic, Tiago, Panțîru, Moisi, Qaka, Mihalache

Gaz Metan: Greab – Zderic, Khubutia, Danci, Bușu – Mitic, Bic – Popovici, Buziuc, Olaru – Golubovic
Rezerve: Pleșca, Curtean, Jorge, Surugiu, Tîrcoveanu, Trif, Voicu