Gaz Metan nu se regăsește nici în etapa a 7-a

0
24

Gaz Metan Mediaș a cedat pe teren propriu, scor 0-2, în fața celor de la ACS Poli Timișoara, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 7-a a Ligii 1. În urma acestui rezultat, echipa lui Cristian Pustai se află pe locul 12 cu 4 puncte, în timp ce timișorenii ocupă poziția a 6-a cu 10 puncte.

Primul gol al partidei a venit în minutul 18, Vașvari marcând din pasa lui Munteanu. În minutul 25, Vașvari majorează avantajul oaspeților, marcând în vinclu dintr-o lovitură de la 20 de metri. În minutul 42 a venit și prima ocazie importantă a medieșenilor, Romea șutând pe lângă poartă dintr-o poziție foarte bună.

Din minutul 46, Gaz Metan a evoluat cu un jucător în plus, după ce Vașvari a văzut al doilea cartonaș galben. Deși a evoluat cu un jucător în plus aproximativ 45 de minute, echipa de pe Târnava Mare nu a dat semne de revenire, cedând cu scorul de 0-2.