0
25

Gaz Metan II s-a impus în fața celor de la Metalurgistul Cugir, scor 3-2, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 26-a a ligii a 3-a.

Echipa medieșeană a deschis scorul în minutul 11, Valentin Coșereanu marcând din penalty. Darius Olaru a majorat avantajul gaziștilor, marcând în minutul 25. În minutul 29, Gaz Metan II a beneficiat de încă un penalty, transformat de Giuliano Țili. Ovidiu Stoianov a redus din handicap, marcând înainte de intrarea la cabine. Golul doi al oaspeților a venit în minutul 64, Ovidiu Stoianov reușind dubla.

În urma acestui rezultat, Gaz Metan II a acumulat 43 de puncte, aflându-se pe locul 6. Metalurgistul Cugir se află pe locul secund cu 48 de puncte.

În etapa următoare, echipa secundă a Gazului Metan se deplasează pe terenul celor de la CS Oșorhei, în timp ce echipa din Cugir primește vizita celor Recolta Dorolț.