FC Hermannstadt revine pe prima poziție după remiza de la Mioveni

0
363

CS Mioveni și FC Hermannstadt au remizat, scor 1-1, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 19-a a ligii secunde.

Prima ocazie a partidei a venit în minutul 5, Tătar a fentat doi jucători, șutul acestuia lovind bara. Prima jumătate a reprizei a fost una echilibrată, cele două echipe nereușind să își creeze ocazii importante de gol. Cele două echipe au intrat la vestiare la egalitate, la capătul unei reprize lipsită de coazii mari de gol.

Neagoe a fost aproape de a deschide scorul, șutul acestuia trecând puțin pe lângă bara porții lui Căbuz. Cosmin Neagu deschide scorul în minutul 69 cu un șut la colțul lung de la aproximativ 13 metri. Sibienii au fost în avantaj doar 5 minute, Ionuț Mîrzeanu reușind egalarea în minutul 74.

FC Hermannstadt revine pe prima poziție a clasamentului, cu 41 de puncte, la un singur punct înaintea ocupantei locului secund, Dunărea Călărași. În etapa următoare, sibienii primesc vizita celor de la Sportul Snagov, partidă programată sâmbătă, 25 noiembrie, cu începere de la ora 14.00.

Echipele de start

Mioveni: Sima – Negoiță, Trașcu, Gugu, Rădescu – Mîrzeanu, Neagoe – Andor, Florescu, Ayza – Năstăsie
Rezernve: Preda – Alexa, Neacșu, Pirtea, Ichim, Vintilă, Ivan

FC Hermannstadt: Căbuz – Stancu, Crișan, Stoica, Tătar – Boboc, Dumitriu – Lupu, Rusu, Neagu – Blănaru
Rezerve: Moldovan – Pîrvulescu, Pamfile, Petrescu, Popa, Herghelegiu, Necșulescu