FC Hermannstadt cedează pe terenul celor de la Olimpia Satu Mare

0
46

FC Hermannstadt a cedat pe terenul celor de la Olimpia Satu Mare, scor 0-2, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 4-a a ligii secunde. În urma acestui rezultat, echipa sibiană se află pe locul trei al clasamentului cu 9 puncte, în timp ce gazdele se află pe poziția a 11-a cu 7 puncte.

Gazdele au deschis scorul în minutul 18, Vasile Pop marcând dintr-o lovitură de la 11 metri, scoasă de Brata. Echipa din Satu Mare și-a majorat avantajul în prelungirile primei reprize, Ciprian Brata fiind autorul golului, din pasa lui Vasile Pop.

În minutul 55 al confruntării, Necșulescu a lovit bara cu o lovitură de cap, după o lovitură de colț executată de Sabin Lupu. Intrat în minutul 77, Blănaru a fost transportat la spital în minutul 80.

Olimpia: Fl. Muntean – Duruş, Fl. Mureşan (cpt.), Hlinca, Copaci – R. Rus, Ayoub – V. Pop, Miholca, Brata – Lusamba
Rezerve: Şuta – Bura, Cocean, Sasz, Ben Khalifa, Jurj, D. Lukacs
Antrenor: Tibor Selymes

AFC Hermannstadt: Căbuz – Tătar (cpt.), Ct. Pîrvulescu, I. Stoica, Pamfile – Dumitriu, Necşulescu, Al. Neacşa, Bg. Rusu – Monea, Ad. Cîrstean
Rezerve: Moldovan – Cristiu, I. Popa, Şt. Blănaru, R. Crişan, S. Lupu, Boboc
Antrenor: Alexandru Pelici