CSU Sibiu U16 cedează în fața celor de la CSS Bega Timișoara

0
27

Echipa de juniori U16 a cedat în fața celor de la CSS Bega Timișoara, scor 61-66. În urma acestui rezultat, echipa sibiană va juca mâine pentru locurile 7-8.

CSU Sibiu s-a instalat la conducere în debutul partidei, câștigând actul inaugural cu scorul de 14-11. Timișorenii au reușit un sfert secund foarte bun, reușind să preia conducerea pe tabelă. La pauza mare, aceștia aveau un avantaj de 5 puncte, scor 28-33. Ultimele două sferturi au fost echilibrate, încheiate la egalitate, scor 17-17, respectiv 16-16.

Paul Bogdan a fost cel mai bun marcator al echipei din Sibiu cu 28 de puncte, la care a mai adăugat 3 recuperări și 5 pase decisive. Sebastian Costeiu a reușit un doube-double cu 15 puncte, 11 recuperări și o pasă decisivă.

CSU Sibiu va întâlni pe U-BT Cluj în lupta pentru locurile 7-8. Confruntarea este programată miercuri, 10 mai, cu începere de la ora 9.00.