Criteriul primăverii 2017 a avut la start 450 de participanți

0
22

Concursul „Criteriul primăverii 2017”, comeptiție care se adresează cicliștilor amatori de cel puțin 14 ani, a avut la start 450 de cicliști. Întrecerea a avut loc astăzi, 20 mai, iar startul festiv a fost dat la ora 10:10 din fața Stadionului Municipal, în timp ce startul tehnic a fost programat la ora 10:30 de pe Calea Dumbrăvii, în zona Hotelului Hilton.

Plutonul s-a îndreptat apoi spre Rășinări, pe drumul judeţean DJ 106 A, iar în zona podului peste pârâul Şteaza, a virat spre mănăstirea Răşinari. Traseul a continuat spre Poplaca pe drumul judeţean DJ 106 R, iar finalul a avut loc către Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Sibiu.

Cel mai bun timp l-a înregistrat Mandeal Mihai, participant la categoria „peste 35 de ani”, care a terminat cursa în 26 de minute și 31 de secunde.