Alexandru Pelici după eșecul de la Satu Mare: „Ne-am propus multe, am reușit puține”

0
25

FC Hermannstadt a cedat primul meci din acest sezon pe terenul celor de la Olimpia Satu Mare, scor 2-0, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 4-a a ligii secunde. Tehnicianul sibienilor, Alexandru Pelici a tras concluziile după acest eșec.

„Ne-am propus multe, am reușit puține. Ca să fac o scurtă analiză a ceea ce s-a întâmplat ieri la Satu -, Mare. O primă repriză slăbuță, în anumite momente, nu per total. Am luat goluri foarte ușor pe greșeli personale și de poziționare și nu am reușit să înscriem. Am avut ocazii și la 0-0, am avut la 1-0 și apoi în a doua repriză cred că am condus ostilitățile. Satu Mare a făcut pasul înapoi și a încercat să apere rezultatul obținut în prima repriză. Am avut șansele noastre de a reveni în joc, pe care le-am irosit și cam așa s-a scris istoria acestui joc. Din păcate pentru noi, nu am reușit să acumulăm nici un punct. Urmează cel de-al treilea meci din această săptămână, cu poate cea mai titrată și cea mai periculaosă echipă din această serie.”, a declarat tehnicianul.